Najbardziej intrygujący utwór tego lata! – Bitamina promującym kolejną odsłonę Jabłonek!

Rozrywka

„Niech no tylko zakwitną jabłonie” to piosenka znana ze znakomitego wykonania Haliny Kunickiej. Utwór zyskał status szlagieru już w latach 60., a obecnie – z okazji Jabłonek – powraca w nowej odsłonie w intrygującym coverze zespołu Bitamina! Ten most między przeszłością a przyszłością zaistnieje dzięki współpracy z Fundacją State of Poland odpowiedzialną za festiwal #Jabłonki. Oprócz utworu powstał również elektryzujący teledysk.

„Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale mdły. Niech no tylko zakwitną jabłonie…” #Jabłonki Swawole 2021

Kwitnące jabłonie, orzeźwiający cydr w dłoni, polskie jabłka dojrzałe w słońcu, a do tego wyjątkowa muzyka – tak zaczyna się tegoroczne świętowanie Jabłonek.

#Jabłonki to czas trwający od wiosny, gdy możemy cieszyć się pięknem kwitnących sadów, aż do późnego lata, które przynosi smak najlepszych polskich jabłek. Fundacja State of Poland już po raz drugi organizuje z okazji Jabłonek kampanię, mającą wzmacniać wizerunek marki Polska. Poprzez jabłko mówimy o naszych najlepszych cechach: naturalności, przedsiębiorczości, pasji, pomysłowości i wyjątkowej gościnności.

Dlaczego Bitamina?

Do promowania święta Jabłonek chcemy zapraszać wyjątkowych i inspirujących artystów. Taka jest Bitamina – zespół nietuzinkowy, niejednoznaczny gatunkowo, na pograniczu eksperymentalnego hip-hopu, jazzu, z pełnymi kunsztu bitami i tekstami. Jest w tej muzyce dużo magii, która dobrze oddaje klimat nastrojowych sadów – mówi Danuta Nierada, Dyrektor Kreatywna Fundacji State of Poland

Ubiegłorocznym hitem Jabłonek był utwór „Kocham Cię, kochanie moje” Maanamu, w wykonaniu i aranżacji The Dumplings. Piosence towarzyszył wideoklip opowiadający legendę o Trzech Siostrach Jabłonkach. Czar kwitnących jabłoni ukazany jest również w tym roku w onirycznym teledysku, ilustrującym utwór w wykonaniu Bitaminy.

– Mierzenie jakiegokolwiek dzieła z przeszłością, w tym przypadku utworem Haliny Kunickiej, zawsze polega na zestawieniu go ze współczesnymi kompozycjami oraz analizą aktualności tekstu.

Naszym zdaniem w tym wypadku obydwa elementy wytrzymały próbę czasu – mówi Vito Bambino

Nowa aranżacja hitu z lat 60. to swoista podróż w czasie. Utwór, zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej został utrzymany w klimacie marzenia sennego – baśni, której akcja toczy się wiosennym sadzie. Teledysk do utworu, który ma promować świętowanie czasu kwitnących jabłoni, można obejrzeć na kanale YouTube Kalejdoskop Records.

Święto Jabłonek nad Wisłą

Kulminacyjnym punktem świętowania Jabłonek w tym roku będzie festiwal muzyczno-kulinarny na Błoniach PGE Narodowego, który odbędzie się 18 września. Listę artystów, jak również informacje o biletach i szczegółach festiwalu organizatorzy ogłoszą już niebawem.